Про призупинення здійснення фінансових операцій
Постанова Національного банку України від 06.08.2014466
Документ v0466500-14, поточна редакція — Прийняття від 06.08.2014

ПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

06.08.2014  № 466

Про призупинення здійснення фінансових операцій

Ураховуючи те, що на території Донецької та Луганської областей відповідно до постанови Правління Національного банку України від 23 липня 2014 року № 436 починаючи з 24 липня 2014 року запроваджено надзвичайний режим роботи банківської системи, з метою запобігання загрози життю і здоров'ю працівників та клієнтів банків, забезпечення стабільності банківської системи, керуючись статтями 3, 27, 99 Конституції України, статтями 7, 15 Закону України "Про Національний банк України", статтею 66 Закону України "Про банки і банківську діяльність", Законом України "Про боротьбу з тероризмом", розділом I Інструкції щодо організації роботи банківської системи в надзвичайному режимі, затвердженої постановою Правління Національного банку України від 22 липня 2014 року № 435, Указом Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України", Правління Національного банку України ПОСТАНОВЛЯЄ:

1. Банкам України призупинити здійснення усіх видів фінансових операцій у населених пунктах, які не контролюються українською владою.

2. Небанківським установам та національному оператору поштового зв'язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, призупинити операції з приймання/виплати переказу коштів з/на території, які не контролюються українською владою.

3. Генеральному департаменту регулювання грошового обігу (Зайвенко В.П.) щоденно інформувати банки України про райони та міста обласного значення Донецької та Луганської областей, які не контролюються українською владою.

4. Банкам України, а також небанківським установам і національному оператору поштового зв'язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, після переходу району/міста обласного значення Донецької та/або Луганської областей під контроль української влади вжити невідкладних заходів для відновлення фінансових операцій, призупинених відповідно до пунктів 1, 2 цієї постанови.

Банки до повного відновлення діяльності вправі надавати клієнтам послуги за допомогою засобів мобільного обслуговування.

5. Департаменту платіжних систем та розрахунків (Кравець В.М.) довести зміст цієї постанови до відома територіальних управлінь Національного банку України, банків України, небанківським установам і національному оператору поштового зв'язку, які є платіжними організаціями внутрішньодержавних/міжнародних платіжних систем та/або їх учасниками, для використання в роботі.

6. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на заступників Голови Національного банку України Ричаківську В.І., Смолія Я. В. згідно з розподілом функціональних обов'язків.

Голова

В.О. Гонтарева

{Текст взято з сайту НБУ http://www.bank.gov.ua/}вгору