Про заходи з увічнення пам'яті захисників України на період до 2020 року
Розпорядження Кабінету Міністрів України; План, Заходи від 23.09.2015998-р
Документ 998-2015-р, чинний, поточна редакція — Прийняття від 23.09.2015

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 23 вересня 2015 р. № 998-р
Київ

Про заходи з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року

1. Затвердити план заходів з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року, що додається.

2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним та Київській міській держадміністраціям подавати щороку до 10 липня і 10 грудня Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції інформацію про стан виконання плану заходів, затвердженого цим розпорядженням, для її узагальнення та подання до 25 липня і 25 грудня Кабінетові Міністрів України.

3. Обласним та Київській міській держадміністраціям розробити і затвердити у місячний строк регіональні плани заходів з увічнення пам’яті захисників України та забезпечити їх виконання.

4. Українському інституту національної пам’яті і Державній службі у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції забезпечити координацію здійснення центральними та місцевими органами виконавчої влади заходів з увічнення пам’яті захисників України.

5. Визнати таким, що втратило чинність, розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2011 р. № 199 “Про заходи з увічнення пам’яті про події Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та її учасників на 2011-2015 роки”.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 73
ЗАТВЕРДЖЕНО
розпорядженням Кабінету Міністрів України
від 23 вересня 2015 р. № 998-р

ПЛАН
заходів з увічнення пам’яті захисників України на період до 2020 року

1. Проаналізувати стан роботи з увічнення пам’яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінкультури, МОН, Міноборони, МВС, Мінрегіон, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.


До 25 грудня 2015 року.

2. Створити:

1) базу даних щодо поховань загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції.


Український інститут національної пам’яті, Міноборони, МВС, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінрегіон, Мінсоцполітики, обласні та Київська міська держадміністрації.


Протягом 2015 року;

2) в Інтернеті веб-сторінку, на якій розміщуватиметься інформація про Національний меморіал “Герої не вмирають”, із зазначенням у ньому віртуальних місць поховань воїнів, які брали участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції.


Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Міноборони, МВС, Мінсоцполітики, СБУ (за згодою), Мінрегіон, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).


Протягом 2015-2016 років.

3. Розглянути питання щодо:

1) розроблення та затвердження єдиного зразка надгробка на могилі особи, яка брала участь у захисті України під час проведення антитерористичної операції, та порядку його спорудження.


Український інститут національної пам’яті, Мінрегіон, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінкультури, Міноборони, МВС, громадські об’єднання (за згодою).


До 1 листопада 2015 р.;

2) увічнення пам’яті воїнів, які виявили героїзм у захисті України під час проведення антитерористичної операції, шляхом установлення пам’ятних знаків (пам’ятників, меморіальних дощок тощо); найменування (перейменування) на їх честь об’єктів місцевої інфраструктури (площ, вулиць, провулків), навчальних закладів; створення музеїв; установлення іменних нагород, премій та стипендій.


Обласні та Київська міська держадміністрації, МОН, Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), сільські, селищні, міські ради (за згодою), Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

3) організації патронату навчальними закладами, військовими частинами, закладами культури місць поховань (могил) захисників України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Обласні та Київська міська держадміністрації, Міноборони, МОН, МВС, Мінрегіон, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

4) спорудження Українського національного пантеону у м. Києві.


Український інститут національної пам’яті, Мінрегіон, Київська міськдержадміністрація, Мінкультури, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання (за згодою).


Протягом 2015-2018 років;

5) спорудження Національного військового меморіального кладовища.


Мінрегіон, Міноборони, Київська міська та обласна держадміністрація, Український інститут національної пам’яті, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання ветеранів (за згодою).


Протягом 2015-2018 років.

4. Забезпечити:

1) упорядження та утримання в належному стані меморіальних комплексів, пам’ятників і меморіальних дощок в честь захисників України, а також місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Обласні та Київська міська держадміністрації, Український інститут національної пам’яті, Мінрегіон, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

2) запобігання актам вандалізму та руйнуванню меморіальних комплексів, пам’ятників та меморіальних дощок в честь захисників України, а також місць поховання загиблих (померлих) осіб, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Обласні та Київська міська держадміністрації, МВС, СБУ (за згодою), Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

3) збір і зіставлення зразків ДНК родичів зниклих безвісти учасників антитерористичної операції та неідентифікованих останків загиблих під час проведення антитерористичної операції з їх подальшою ідентифікацією і переданням рідним.


МВС, МОЗ, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації.


Постійно до остаточної ідентифікації;

4) проведення тематичних виставок творів мистецтва, документів, фотографій і плакатів, присвячених пам’яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Мінкультури, Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

5) проведення у навчальних закладах, військових частинах, закладах культури тематичних уроків, бесід, присвячених героїзму захисників України.


МОН, Мінкультури, Міноборони, Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання ветеранів (за згодою).


Постійно;

6) запобігання торгівлі державними нагородами України, бойовими нагородами та іншими відзнаками часів Другої світової війни.


МВС, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

7) відвідування військових поховань і військових пам’ятників ветеранами війни та членами сімей загиблих (померлих) воїнів, які брали участь у захисті України.


Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Мінсоцполітики, МЗС, обласні та Київська міська держадміністрації, громадські об’єднання ветеранів (за згодою).


Постійно.

5. Організувати роботу з підготовки та видання Книги пам’яті захисників України, що загинули під час проведення антитерористичної операції.


Український інститут національної пам’яті, Держкомтелерадіо, Міноборони, МВС, СБУ (за згодою), Укрдержархів, громадські об’єднання (за згодою).


Протягом 2015-2020 років.

6. Сприяти:

1) проведенню пошукових робіт з метою встановлення невідомих місць поховань та імен осіб, які загинули (пропали безвісти) в роки Другої світової війни.


Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації, Мінкультури, Мінрегіон, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, МВС, СБУ (за згодою), ДСНС, Адміністрація Держприкордонслужби, спеціалізовані підприємства та громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

2) забезпеченню проведення пошукових робіт з метою встановлення невідомих місць поховань та імен осіб, загиблих, померлих (зниклих безвісти) під час проведення антитерористичної операції, перепоховання їх останків.


Міноборони, МВС, МОЗ, ДСНС, СБУ (за згодою), обласні та Київська міська держадміністрації, спеціалізовані підприємства та громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

3) здійсненню громадськими об’єднаннями заходів з увічнення пам’яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, Український інститут національної пам’яті, Мінсоцполітики, Мінрегіон, Мінкультури, Міноборони, МВС, обласні та Київська міська держадміністрації.


Постійно;

4) провадженню науково-дослідницької діяльності з увічнення пам’яті воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Український інститут національної пам’яті, Національна академія наук (за згодою), Укрдержархів, МОН.


Постійно;

5) виданню художньої, документальної та мемуарної літератури про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Обласні та Київська міська держадміністрації, Держкомтелерадіо, Український інститут національної пам’яті, Укрдержархів, МОН, Міноборони, Державна служба у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

6) виробництву художніх та документальних фільмів про героїзм воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Держкіно, Український інститут національної пам’яті, Мінкультури, громадські об’єднання (за згодою).


Постійно;

7) широкому висвітленню у державних засобах масової інформації прикладів героїзму воїнів, які брали участь у захисті України в роки Другої світової війни та під час проведення антитерористичної операції.


Держкомтелерадіо, Українське національне інформаційне агентство “Укрінформ” (за згодою), Український інститут національної пам’яті, обласні та Київська міська держадміністрації.


Постійно.
вгору