Документ 730-VII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 16.01.2014

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 10, ст.125)

Відповідно до частини четвертої статті 89 Конституції України, статті 87 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада України постановляє:

1. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров’я громадян під час подій, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року (далі - Тимчасова слідча комісія).

2. Визначити основними завданнями Тимчасової слідчої комісії: одержання повної та достовірної інформації щодо протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, пов’язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року; встановлення конкретних осіб, винних в організації силового розгону мирних демонстрацій, побитті громадян, нападах на журналістів та перешкоджанні їх професійній діяльності; підготовка та направлення відповідних матеріалів до Генеральної прокуратури України з метою притягнення до відповідальності вищезазначених осіб.

3. Визначити кількісний склад Тимчасової слідчої комісії, виходячи із забезпечення такого представництва:

фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ - 4 народних депутати України;

фракція Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" - 2 народних депутати України;

фракція Політичної партії "УДАР Віталія Кличка" - 1 народний депутат України;

фракція Всеукраїнське об’єднання "Свобода" - 1 народний депутат України;

фракція Комуністичної партії України - 1 народний депутат України;

позафракційних – 1 народний депутат України.

4. Обрати головою Тимчасової слідчої комісії народного депутата України Москаля Геннадія Геннадійовича (фракція Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина"), заступником голови Тимчасової слідчої комісії – народного депутата України Бондаренко Олену Анатоліївну (фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ).

5. Враховуючи надані пропозиції депутатських фракцій, обрати до складу Тимчасової слідчої комісії таких народних депутатів України:

Балицького
Євгена Віталійовича

-

фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ;

Царьова
Олега Анатолійовича

-

фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ;

Махніцького
Олега Ігоровича

-

фракція Всеукраїнське об’єднання "Свобода";

Медуницю
Олега Вячеславовича

-

фракція Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина";

Мирного
Івана Миколайовича

-

фракція ПАРТІЇ РЕГІОНІВ;

Міщенка
Сергія Григоровича

-

позафракційний;

Паламарчука
Миколу Петровича

-

фракція Політичної партії "УДАР Віталія Кличка";

Самойленка
Василя Петровича

-

фракція Комуністичної партії України.

6. Матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення роботи Тимчасової слідчої комісії покласти на Апарат Верховної Ради України.

7. Визначити термін діяльності Тимчасової слідчої комісії - один рік з дня прийняття цієї Постанови.

8. Звіт Тимчасової слідчої комісії про виконану роботу заслухати на пленарному засіданні Верховної Ради України не пізніше шестимісячного терміну з дня прийняття цієї Постанови.

9. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

В.РИБАК

м. Київ
16 січня 2014 року
№ 730-VII
вгору