Документ 5217-VI, втратив чинність, поточна редакція — Втрата чинності від 04.10.2015, підстава - 697-VIII

ЗАКОН УКРАЇНИ

{Закон втратив чинність на підставі Закону № 697-VIII від 16.09.2015, ВВР, 2015, № 46, ст.424}

Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2013, № 42, ст.583)

Цей Закон встановлює правові засади розміщення, проектування та будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції (далі - Хмельницька АЕС).

Стаття 1. Вимоги до розміщення, проектування та будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС

Енергоблоки № 3 і 4 Хмельницької АЕС призначені для промислового виробництва електричної та теплової енергії.

Енергоблоки № 3 і 4 Хмельницької АЕС розміщуються на промисловому майданчику відокремленого підрозділу "Хмельницька АЕС" державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", розташованого на землях енергетичної системи, що межують із землями міста Нетішина, та є двома однотипними енергоблоками кожен встановленою електричною потужністю 1000 МВт.

На кожному енергоблоці розміщується реакторна установка типу ВВЕР-1000/В-392 (водо-водяний енергетичний реактор на теплових нейтронах) номінальною тепловою потужністю 3012 МВт.

Проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС проводиться з дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки, цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, міжнародних договорів.

Стаття 2. Соціально-економічна компенсація ризику населення, яке проживає на території зони спостереження, при будівництві енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС

Замовник будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС спрямовує кошти в обсязі 100 мільйонів гривень на спорудження об’єктів соціального призначення шляхом сплати збору соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження.

Зазначені кошти враховуються в кошторисі будівництва енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької АЕС і перераховуються до Державного бюджету України пропорційно фактично освоєним,  за даними бухгалтерського обліку, капітальним інвестиціям без урахування податку на додану вартість.

Стаття 3. Прикінцеві положення

Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Президент України

В.ЯНУКОВИЧ

м. Київ
6 вересня 2012 року
№ 5217-VI
вгору