Документ 2457-IV, чинний, поточна редакція — Прийняття від 03.03.2005
( Остання подія — Набрання чинності, відбулась 01.01.2006. Подивитися в історії? )

                                                          
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про внесення змін до Закону
України "Про державну соціальну
допомогу інвалідам з дитинства
та дітям-інвалідам"
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 16, ст.261 )

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
I. Внести до Закону України "Про державну соціальну допомогу
інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам" ( 2109-14 ) (Відомості
Верховної Ради України, 2001 р., N 1, ст. 2; 2004 р., N 10,
ст. 107, N 25, ст. 342; 2005 р., N 2, ст. 43) такі зміни:
1. Частину четверту статті 1 викласти в такій редакції:
"Інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам, які мають
одночасно право на державну соціальну допомогу відповідно до цього
Закону, на пенсію та на державну соціальну допомогу згідно із
Законом України "Про державну соціальну допомогу особам, які не
мають права на пенсію, та інвалідам" ( 1727-15 ), призначається за
вибором інвалідів з дитинства (законних представників інвалідів з
дитинства, визнаних недієздатними, та дітей-інвалідів) державна
соціальна допомога відповідно до цього Закону або пенсія чи
державна соціальна допомога згідно із Законом України "Про
державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію,
та інвалідам" ( 1727-15 ). При цьому якщо інвалід з дитинства або
дитина-інвалід має право на пенсію у зв'язку з втратою
годувальника і державну соціальну допомогу відповідно до цього
Закону, ці виплати призначаються одночасно".
2. У статті 2:
1) в абзацах третьому і четвертому частини першої цифри "70"
та "50" замінити відповідно цифрами "80" та "60";
2) частину четверту викласти в такій редакції:
"Державна соціальна допомога встановлюється в новому розмірі
з дня набрання чинності законом про збільшення розміру
прожиткового мінімуму".
3. Статті 3, 13 і 14 викласти в такій редакції:
"Стаття 3. Надбавка на догляд
Інвалідам з дитинства I групи встановлюється надбавка на
догляд за ними в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для
осіб, які втратили працездатність.
Одиноким інвалідам з дитинства II і III груп, які за
висновком медико-соціальної експертної комісії потребують
постійного стороннього догляду, встановлюється надбавка на догляд
за ними в розмірі 15 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які
втратили працездатність.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом установлюється в
розмірі: на дитину-інваліда віком до 6 років - 50 відсотків
прожиткового мінімуму для дітей віком до 6 років, на
дитину-інваліда віком від 6 до 18 років - 50 відсотків
прожиткового мінімуму для дітей віком від 6 до 18 років.
Надбавка на догляд за дитиною-інвалідом віком до 18 років
призначається одному з батьків, усиновителів, опікуну,
піклувальнику, які не працюють і фактично здійснюють догляд за
дитиною-інвалідом. Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на
догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту
роботи.
При визначенні розмірів надбавок на догляд за інвалідами з
дитинства та дітьми-інвалідами з важкими формами інвалідності, які
потребують постійного стороннього догляду або допомоги (прикуті до
ліжка, сліпоглухонімі, з психічними вадами тощо) внаслідок
захворювань за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів
України, не може застосовуватися рівень забезпечення прожиткового
мінімуму.
При призначенні та виплаті надбавки на догляд застосовуються
відповідно статті 4-17 цього Закону";
"Стаття 13. Виплата державної соціальної допомоги інвалідам з
дитинства та дітям-інвалідам віком до 18 років,
які перебувають на повному державному утриманні
Інвалідам з дитинства, які перебувають на повному державному
утриманні у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та
інвалідів, пансіонатах для ветеранів війни та праці, стаціонарних
відділеннях територіального центру соціального обслуговування
пенсіонерів та одиноких непрацездатних громадян тощо, виплачується
25 відсотків призначеного розміру державної соціальної допомоги.
Різниця між розміром призначеної державної соціальної
допомоги інваліду з дитинства, який перебуває у відповідній
установі (закладі), і розміром державної соціальної допомоги, яка
виплачується інваліду з дитинства відповідно до частини першої
цієї статті, перераховується установі (закладу), де перебуває
інвалід з дитинства, за його особистою письмовою заявою або заявою
його законного представника. Зазначені кошти зараховуються на
рахунки таких установ (закладів) понад бюджетні асигнування і
спрямовуються виключно на поліпшення умов проживання в них
інвалідів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Дітям-інвалідам із числа сиріт за період перебування на
повному державному утриманні державна соціальна допомога
виплачується в повному розмірі та перераховується на їх особисті
рахунки у банку.
Іншим дітям-інвалідам, які перебувають у будинках-інтернатах,
інших стаціонарних установах (закладах) на повному державному
утриманні, призначена державна соціальна допомога виплачується в
розмірі 50 відсотків та перераховується на їх особисті рахунки у
банку. При цьому частина державної соціальної допомоги, що
залишилася після виплати суми державної соціальної допомоги,
перераховується на банківський рахунок установи (закладу) за
місцем перебування дитини і спрямовується виключно на поліпшення
умов проживання дітей.
Стаття 14. Підстави припинення і відновлення виплати
державної соціальної допомоги
Виплата у повному розмірі державної соціальної допомоги
інвалідам з дитинства в разі влаштування їх до відповідної
установи (закладу) на повне державне утримання або зняття з
повного державного утримання відповідно припиняється або
відновлюється з першого числа місяця, наступного за місяцем, у
якому виникли ці обставини.
У разі влаштування дитини-інваліда віком до 18 років до
відповідної установи (закладу) на повне державне утримання або
зняття з повного державного утримання виплата державної соціальної
допомоги на дитину-інваліда у повному розмірі відповідно
припиняється або відновлюється з першого числа місяця, наступного
за місяцем, у якому виникли ці обставини.
При зміні одержувачем державної соціальної допомоги
постійного місця проживання виплата цієї допомоги продовжується
відповідним органом праці та соціального захисту населення за
новим місцем проживання. Виплата державної соціальної допомоги
продовжується з того часу, з якого вона була припинена за
попереднім місцем проживання".
4. У тексті Закону слова "управління соціального захисту
населення" та "орган соціального захисту населення" у всіх
відмінках і числах замінити відповідно словами "управління праці
та соціального захисту населення" і "орган праці та соціального
захисту населення" у відповідному відмінку і числі.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2006 року.
2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня
набрання чинності цим Законом:
підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України
пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у
відповідність із цим Законом;
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим
Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними
органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у
відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що
випливають із цього Закону.

Президент України В.ЮЩЕНКО
м. Київ, 3 березня 2005 року
N 2457-IV



вгору