Документ 1330-VII, чинний, поточна редакція — Прийняття від 17.06.2014

ПОСТАНОВА
Верховної Ради України

Про відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви Андрея Шептицького

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, № 29, ст.953)

29 липня 2015 року виповнюється 150 років з дня народження митрополита Української Греко-Католицької Церкви, громадського діяча, мецената Андрея Шептицького.

Враховуючи вагомий внесок митрополита Андрея Шептицького у розвиток духовності українського народу, Верховна Рада України постановляє:

1. Урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького.

2. Рекомендувати Кабінету Міністрів України:

у двотижневий термін з дня прийняття цієї Постанови утворити організаційний комітет з підготовки та проведення заходів щодо відзначення на державному рівні 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького;

у двотижневий термін після утворення зазначеного організаційного комітету розробити та затвердити план заходів щодо відзначення 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького, вирішити питання щодо його фінансового та матеріально-технічного забезпечення.

У плані заходів передбачити:

видання та популяризацію документальної спадщини митрополита Андрея Шептицького;

проведення на базі вищих навчальних закладів наукових конференцій, круглих столів, присвячених життю і діяльності митрополита Андрея Шептицького;

здійснення заходів зі збереження та реставрації об’єктів, пов’язаних із життям і діяльністю митрополита Андрея Шептицького, встановлення на них пам’ятних дощок.

3. Рекомендувати Львівській міській раді:

скасувати Ухвалу Львівської міської ради від 30.05.2013 року № 2377;

сприяти відновленню будівлі українського шпиталю "Народна лічниця" імені Андрея Шептицького, що знаходилася за адресою: м. Львів, вулиця Озаркевича, 4а.

4. Рекомендувати Державному комітету телебачення і радіомовлення України організувати тематичні теле- і радіопередачі, присвячені життю та творчості митрополита Андрея Шептицького, сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів, що проводитимуться у зв’язку з відзначенням 150-річчя з дня його народження.

5. Запропонувати:

Українському державному підприємству поштового зв’язку "Укрпошта" видати серію поштових марок, присвячених 150-річчю з дня народження митрополита Андрея Шептицького;

Національному банку України виготовити і ввести в обіг ювілейну монету з нагоди 150-річчя з дня народження митрополита Андрея Шептицького.

6. Контроль за виконанням цієї Постанови покласти на Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності.

7. Ця Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

Голова Верховної Ради України

О.ТУРЧИНОВ

м. Київ
17 червня 2014 року
№ 1330-VII
вгору