Про правонаступництво України
Верховна Рада України; Закон від 12.09.19911543-XII

Про правонаступництво України (Текст резюме від 05.10.2001)


Закон України

“Про правонаступництво”

Дата набуття чинності:
5 жовтня 1991 року


24 серпня 1991 року Верховною Радою УРСР було проголошено незалежність України.

В тексті даного Закону зазначено, що з моменту проголошення незалежності України найвищим органом державної влади України є Верховна Рада України в депутатському складі Верховної Ради Української РСР.

До ухвалення нової Конституції України на території України діє Конституція (Основний Закон) Української РСР. Закони Української РСР та інші нормативні акти ухвалені Верховною Радою Української РСР будуть діяти на території України в тій частині, яка не суперечить законам України, ухваленим після проголошення незалежності України.

Органи державної влади і управління, органи прокуратури, суди та арбітражні суди, сформовані на підставі Конституції (Основного Закону) Української РСР, діють в Україні до створення органів державної влади і управління, органів прокуратури, судів та арбітражних судів на підставі нової Конституції України.

Україна є правонаступником прав і обов'язків за міжнародними договорами Союзу РСР, які не суперечать Конституції України та інтересам республіки. В зв'язку з цим, Україна підтверджує свої зобов'язання за міжнародними договорами, укладеними Українською РСР до проголошення незалежності України та дає згоду на обслуговування зовнішнього боргу Союзу РСР станом на 16 липня 1990 року в частині, яка визначається окремою міждержавною угодою.

Всі громадяни Союзу РСР, які на момент проголошення незалежності України постійно проживали на території України, є громадянами України.

Довідка підготовлена Інститутом проблем законодавства ім. Ярослава Мудрого
Всі права щодо наданої інформації, охороняються відповідно до законодавства України.
Посилання на Інститут проблем законодавства ім. Ярослава Мудрого є обов'язковим при використанні цих матеріалів.
тел/факс (380-44) 227-35-89, e-mail: ili@ili.kiev.ua